WoxůvWebík

Já a můj webík

Kdo vlastně jsem?

Jsem Michal Hölzl, ale velká většina lidí mě zná spíše pod přezdívkou Urlor nebo Woxa. Jsou to přezdívky, které vznikly v dávné minulosti během mého internetového hraní, a tak nějak se uchytily. Na tomhle světě jsem od roku 1983 a v současné době žiji v Praze.

Mé zájmy

Mezi mé zájmy patří téměř vše kolem počítačů, nejvíce však hry, programování a tvorba webů a čas od času i něco málo kolem grafiky či hardwaru. Počítače mě i živí, neboť pracuji jako vývojář pro firmu Foxcom.

Dalším mým koníčkem je vojenství. Rád čtu a sleduji válečné filmy a to hlavně z období druhé světové války, Vietnamu a současnosti. Aby toho nebylo málo, tak se této zálibě věnuji i aktivně a momentálně se pyšním členstvím u "Jabloneckých Rangers". Jde o military-airsoft jednotku, která se zabývá moderními U.S.Army Rangers. Nějaké podobnější vysvětlování by zabralo příliš místa, takže buď navštivte náš web a nebo se zeptejte osobně.

Když už jsem v předchozím odstavci nakousl to čtení čtení, tak to také dokončím. Nečtu pouze militárie, dalším mým oblíbeným žánrem je fantasy, pak různé historické romány, "záhadologie" a občas si přečtu i nějaké to sci-fi. Pokud jde o autory, tak nejvíce jsem toho asi přečetl od A. Sapkowského, J. Kulhánka, J. R. R. Tolkiena, D. Browna a R. A. Henleina, D.Eddingse a R.A. Knaaka, našla by se i spousta dalších, ale na tyhle si vzpomenu vždy.

A opět předchozí odstavec něco nakousl, tentokrát fantasy. Nesoustředím se pouze na čtení, ale mám rád i filmy a seriály s touto tématikou. Nicméně ani toto mě nestačí a tak si rád zahraju i nějakou tu hru, ať už na počítači, nebo za pomoci kostek, papíru a "vlastní huby".

No a pokud Vás náhodou zajímá cože za hudbu mám nejraději tak je to hlavně rock a metal. Nepovažuji se za žádného znalce, naopak se "znalci" se v mnohém neshodnu, ale mám své vlastní uši a tak si do nich budu pouštět to co se jim líbí a na co mají zrovna náladu :-)

Můj webík

woxa.borec.cz, Woxovy Diablo stránky Možná Vás zajímá, co mě vedlo k vytvoření tohoto webíku a co tomu předcházelo. Se svými weby experimentuji už někdy od roku 1996, nejprve to byly jen různé lokální stránky a prezentace, které se nikdy na žádný server nepodívaly. Obvykle měli něco do činění s mými prográmky v basicu.

Pak když sem získal pravidelnější přístup na internet a propadl legendě jménem Diablo, vznikl taktéž můj první opravdový web. Ten se již dostal i na server a dosahoval i tří návštěvníků denně. Byl umístěn na jednom českém free hostingu na adrese http://woxa.borec.cz/. Tehdy zde bylo pár řečí o mých postavách, různých předmětech ze hry a snad i něco málo ke stažení. Jak upadal můj zájem o tuto hru, chátral i tento web, avšak funguje dones (i když zde nic nenajdete).

jeden z mnoha nedokončených pokusů Od té doby následovaly další pokusy o nějaké osobní stránky, ale obvykle zůstalo pouze u návrhu grafiky, nějakých cool funkcí, či skvélých témat. Nadšení však brzy opadlo a nebo sem dospěl k závěru, že něco takového vlastně nemá smysl. Nejčastějším problémem totiž bylo, co na takový web vlastně dát.

Až jednoho dne jsem dostal nápad udělat si vlastní blog nebo fotogalerii. Přecijen je jednodušší vše hodit na web a poté už jen posílat odkaz, než psát různé maily nebo neustále zipovat a následně posílat nějaké fotky. Nějaké free služby nepřipadaly v úvahu, ať už kvůli omezené kapacitě a nebo zkrátka nenabízely přesně to co bych chtěl (a vlastně mě ani příliš nebavilo pátrat po něčem "na míru"). A tak někdy v roce 2008 začal vznikat tento web.

Vývoj se mnohokrát zastavil, mnohokrát sem začal znovu, ale nakonec výlet do Albánie mě dokopal k tomu, že bych webík mohl dorazit. Přecijen tady poprvé vzniklo velké kvantum fotek a také bylo mnoho zájemců, kteří je chtěli.

Kontakt

Pokud byste náhodou měli chuť nějak se se mnou spojit, tak nejsnažší cestou je icq a nebo email. Facebook ani jiné čertovy hračičky nepoužívám a doufám, že ani nikdy nebudu a mé telefonní číslo si budete muset zasloužit :-)

   icq:  172-955-642
e-mail:  michalholzl (zavináč) centrum (tečka) cz