WoxůvWebík

Lyžování v Itálii [24. 01. 2009 - 01. 02. 2009]

Díky mojí ségře, která pracuje v jedné nejmenované cestovce se mi naskytla příležitost k lyžování v cizině a velmi pěknou cenu. Volba padla na Itálii, střediska Tonale a Ponte di Legno.

Ze začátku jsme měli krapet problém s dalšími "učastníky zájezdu", neboť nikomu se nechtělo, odříkali na poslední chvíli a tak dále. Už to vypadalo, že pojedeme sami, ale nakonec ségra sehnala alespoň jednoho člověka, který navíc vlastnil auto, takže jsme měli i vcelku pohodlnou cestu.

Pokud jde o hodnocení, tak jsem si téměř neměl na co stěžovat. Zklamání bylo pouze jediné. Pivo. Na české poměry neskutečně drahé, půllitry pomalu neznali, ale alespoň se dalo pít.

Ubytování jsme meli luxusní a počasí se nám také vcelku vydařilo. Sjezdovek byl velký výběr ačkoliv zhruba polovina stála za prd a jiné měli pomalé vleky, nebo nebyly tak dobře udržované. Nicméně každý si zde našel to své a pokud bych to měl srovnat s českými svahy, tak kvalita byla o stovky procent lepší.

Mnohé trasy na sebe různě navazovaly a tak se dalo sjet téměř z vrcholu samého vrcholu až do údolí na dvorek naší chaty. Díky tomu jste si po cca 10-15 minutách na lanovkách mohli dopřát rychlou a dlouhou jízdu, kterou dokázaly znepříjemnit pouze školky německých důchodců, kterí se plácali v nejužších usecích sjezdovky.

Tak či onak, dovolená parádní.


Přehled galerií
název datum info
Lyžování v Itálii [24. 01. - 01. 02. 2009] 06. 02. 2009 36