WoxůvWebík

Metalfest 2010 [21. 05. 2010 - 24. 05. 2010]

První ročník Plzeňského metalového festivalu nabízel zastoupení několika zvučných jmen (namátkou: Hammerfall, Sonata, Amoni, Korpiklaani, Finntroll) a tak jsme se rozhodli zůčastnit. Nelituji, víkend jsem si užil. Přesto musím říct, že program, který mě zaujal bych dokázal smrsknout do jednoho dne.

Velkým plusem bylo, že v ceně lístku byly i nějaké ty slevy volňásky na Plzeňské atrakce. Volný čas jsme tedy vyplnili prohlídkou pivovaru, pivovarnického muzea a také návštěvou historického podzemí. To vše "bohužel" na úkor poznávání Plzeňských hospůdek a sledování běžícího MS v ledním hokeji.

Některé kapely zklamaly, zvláště pak něměčtí Deathstars, které jsem do té doby vcelku snášel. Nicméně jejich místo zaplnili Korpiklaani, které sem doposud příliš neznal a zde si mě naprosto získali.

Pokud člověk chtěl, nebyl problém dostat se do prvních řad v kotli (alespoň my ten problém neměli). Pokud člověk nechtěl mohl si najít místo kdekoliv jinde, Lochotínský amfiteátr byl v tomto perfektní, i několik desítek metrů od podia byl skvělý výhled.

V neděli organizátoři udělali poněkud kontroverzní krok, vedle podia nainstalovali velkoplošnou obrazovku, aby bylo možné sledovat finálový zápas Česko Rusko. Večer nastoupil Hammerfall, čekali jsme, že budou trošku nabručení, neboť právě Češi vzali Švédům možnost bojovat o zlato, ale Hammerfallové to vzali sportovně a jen nám popřáli, ať to Rusům pořádně nandáme. Abych se přiznal hokej jsem příliš nesledoval a užíval si v kotli.

Nicméně každá show musí jednou skončit a tak kolem půlnoci jsme se vydali zpět k autu, pár hodin se prospali a pak hurá domů, doma do sprchy a odtud rovnou do práce.