WoxůvWebík

Bloodbound & Sabaton & Hammerfall [15. 04. 2009]

To se nám tak jednoho dne doneslo, že do naší vísky zavítá švédské metalové trio Bloodbound, Sabaton a Hammerfall. No řekněte, mohl sem si to nechat ujít? Nemohl...

Sabatony už jsem předtím na živo znal a tak jsem dobře věděl, že litovat nebudu. Hammerfall sice ne, ale jde o legendu, kterou by měl každý fanda alespoň jednou vidět. No a Bloodbound jsem sice znal jen z poslechu, jejich hudba mi nevadí a i kdyby ano, předchozí dvě kapelky byly dost dobrým lákadlem.

Tak tedy nebylo co řešit, nakoupily se lístky a pak už se jen čekalo na den D.

Než přišel onen den D nastaly drobné komplikace, původně plánovaný Abaton by neustál nápor fanoušků a tak bylo nutné koncert přesunout do Folimanky. Nevadí, alespoň jsem to měl lepší s dopravou.

Na místo jsme dorazili s dostatečným náskokem a tak jsme si mohli dopřát pivko v nedalekém podniku. Jak tak stojíme ve frontě, kecáme a čumíme okolo, najednou vidíme, že samotní Sabatoni už si pivko dopřávají pár metrů od nás. Mám pocit, že jsme zahlédli i Joakimovu maminku.

Joakim Brodén si s námi potřásl rukou, dopřál nám skupinovou fotku, pak jsme se rozloučili, opět se vrátili do fronty na pivko a po pár minutách už hurá do haly.

Show zahájili Bloodbound, kteří zněli tak nějak divně a oproti tomu co jsem znal z poslechu to bylo spíše zklamání, zvukař asi něco podělal. I přesto se to však v sále začalo rozjíždět.

Pak však nastoupili Sabatoni a začalo to pravé peklo. Hned bylo jasné, že právě Sabatoni mají nemalý podíl na počtu prodaných lístků. Nechybělo již známe "Ještě jedno pivo!" a taktéž pár Brodénových šaškáren. Z času, který Sabatoni měli, dokázali vyždímat maximum zábavy.

Nějak kolem desáte nastoupil Hammerfall a na place působil necelé dvě hodinky. Ačkoliv oproti předchozím kapelám předvedli velkolepou světelnou show, hecovali publikum a po hudební stránce se vše zdálo v pořádku, v sále to začínalo uvadat. Bezpochyb za to mohli samotní Sabatoni, kteří z nás vyždímali slušnou dávku energie během svého vystoupení.

Za zvuku posledního přídavku od Hammerfallu jsme pomalu začali vytrácet, opět jsme potkali kluky ze Sabatonu a po menší fotopauze jsme vypadli z haly.


Přehled galerií
název datum info
Bloodbound 17. 04. 2009 4
Sabaton 17. 04. 2009 7
Hammerfall 17. 04. 2009 18