WoxůvWebík

Lyžování ve Francii [12. 03. 2010 - 21. 03. 2010]

Stejně jako lonský rok i letos ségra zařídila zimní dovolenou za výhodnou cenu. No a protože loni jsem byl spokojen neodmítl jsem ani letos. Volba padla na Francii a střediska Valmeinier-Valloire. Bohužel o proti loňsku šlo o zklamání.

Tentokrát jsme neměli odvoz a tak nás čekala mnohahodinová cesta autobusem, který si to ještě "zkracoval" přes mnohá střediska, kde jsme vysazovali ostatní cestující.

Do hotelu jsme dorazili s cca dvouhodinovým náskokem a tak jsme se museli prozatím složit v recepci a čekat. Po nějaké době nás konečně pustili do apartmánu, který mé nároky na ubytování splňoval a díky umístění jsme se dostali i na wifinu, která byla slibovaná pouze na recepci. Tím to však končí, více není co chválit.

Na sjezdovku jsme sice mohli dojet přímo od hotelu, ale zpátky buď pěšmo a nebo skibusem. Sjezdovky samotné ničím nezaujaly, vesměs široké pruhy, jeden vedle druhého, na můj vkus dost zledovatělé, přesto jsme si dobré trasy našli, jen oproti loňské Itálii jich bylo méně. Většina vleků pomalých a "cestování" mezi jednotlivými středisky také nic moc.

Pivo bylo otřesné a vcelku drahé, omezeně se v místních obchodech dal sehnat nějaký ten lepší třetinkový lahváč, ale to znamenalo investici 3-6 eur. Jídlo bylo sice dobré, ale cenově také žádná sláva.

A ačkoliv je zde samá kritika byl to dobře strávený týden.


Přehled galerií
název datum info
Toulky po okolí 25. 03. 2010 27
Ze sjezdovky 25. 03. 2010 18