WoxůvWebík

Steelwing & Alestorm & Sabaton [07. 11. 2010]

Sabaton opět zavítal do Prahy, tentokrát v rámci svého turné World War Tour 2010, takže jsem obvolal kamarády, rozbil jsem prasátko a vyrazil pro lístky. Sabatony netřeba příliš představovat, takže se vrhnu na jejich předkapely.

První byli Steelwing, kteří naši partu nijak nenadchnuli, následoval Alestorm, na které jsme se hodně těšili a očekávání splnili.

Pak už přišli Sabatoni a jako vždy rozjetý večer proměnili v pekelnou párty a to doslova, protože klimatizace (pokud vůbec nějaká byla) KD Vltavská silně nezvládala.

Takže jak to celé probíhalo? Nejprve přišli Steelwing, které jsem sem v podstatě neznal, našel jsem si pár klipu na youtube, ale tím to končilo. Přestože nezněli špatně, ničím mě neoslovili a tak jsem si počkal, co předvedou živě. Byla to tragedie, ačkoliv hráli dobře, neskutečně to kazil zpěvák, který vřískal, jako by mu jisté orgány utahovali ve svěráku. V podstatě stejně to viděli i kamáradi a ani v sále to příliš nežilo.

A tak jsme jen tak stáli, poslouchali a netrpělivě vyčkávali na příchod Alestormu. S těmi jsem se, podobně jako se Steelwing, seznámil pár týdnů před koncertem pomocí youtube. Ovšem reakce byla odlišná, po shlédnutího prvního klipu jsem měl jasno a zapsali se mezi mé oblíbené kapely. Ješte větší úspěch slavili u jednoho kamaráda, který je nejspíše začal fanaticky uctívat a mám silné podezření, že v těchto dnech už tajně staví nějakou galéru, aby za nimi mohl plout do Skotska. Dočkali jsme se, Alestorm konečně nastoupili a jejich pirátský metal společně se sborovým YOHOHOOO sál příjemně oživil.

Pak už následoval Sabaton. Nevím co se po jejich příchodu stalo (mám podezření, že nechali odstranit zábrany, které drželi diváky od podia), ale najednou bylo vpředu nějak moc místa a cely dav se šoupnul od dobré 2 metry k podiu. Tím to ale nekončilo, v davu to začlo vřít a během několika minut nás dav (ne)dobrovolně natlačil do třetí řady.

Byla to slušná mačkanice a já začal litovat, že jsem sebou bral foťák. Teď už se naplno projevila mizerná klimatizace a první "upečení" fanoušci začali opouštět přední řady. Přiznám se, sám jsem toho měl docela dost a říkal jsem si, že tento vroucí kotel asi opustím. To jsem však neustále oddaloval a vyplatilo se to, s odchodem odpadlíků se kotel trochu uvolnil a stal docela útulným.

Pokud to náhodou není z přechozích řádků jasné, tak říkam, že show se opravdu povedla. Sabatoni zahráli klasické hity, přidali pár songu z nového alba Coat of Arms a jako bonus jsme si spolu s Brodénem zazpívali kočka leze dírou. Ke konci pak ještě Brodén skočil do lidí a dav ho "povozil" po celém sálu.


Vložit komentář


Woxa 11.11.2010 23:08:00

Jo, tak tam jsme taky byli.

Rigur 11.11.2010 18:35:16

Bylo to naproti kostelu, kousek od KD Vltavská, viděl sem tam někoho kdo mi byl hodně povědomej, sečteno a podtrženo, bylo to tam. :) A ostatně pokud ne, je to jedno. :)

Woxa 11.11.2010 12:24:31

Tak to zkusime jinak :) Jestli jsi tam nekde videl i Evlola (Martina), tak jsem to fakt byl ja. Pokud ne, tak tezko rict :)

Rigur 10.11.2010 12:57:49

Nejsem pražák, takže nevim, ale viděl sem někoho kdo, jak sem přesvědčenej, si byl ty, takže předpokládám, že to bylo tam. :) Pamatuju si to už jenom proto, že to bylo nejlepší pivo co sem ten večer pil. :)

Woxa 10.11.2010 01:26:24

No nějak před koncertem jsme se mihli na jedno pivko na Strossmayeráku v hospě naproti kostelu (nevím jak se jmenovala). Tak nevím jestli jsi byl tam :-)

Rigur 09.11.2010 19:36:15

Přidávám další nadšený ohlas. Naprosto souhlasím s článkem a za sebe dodávám že Steelwing sice nebyli špatní, ale dobří teda taky ani náhodou (čili opravdu takoví nijací). Alestorm sem znal jen letmo (díky písničce Wolves of the sea) a naživo mě úplně nadchli. Samozřejmě největší pařba na Sabatony, jak jsem ostatně po dřívějších zkušenostech očekával (podotknu, že sme se s bandou ještě před začátkem prozíravě posunuli víc na okraj a nelitovali sme, protože kotel dorazil i tam). Jestli se nepletu, tak jsem tě viděl v té hospodě na vltavský před začátkem koncertu, ačkoli mě si asi neměl šanci zaregistrovat během toho jednoho piva co sem se tam mihl. :)

Evlol 09.11.2010 19:08:51

JOHOHOOOOO!